Krótko na temat fotowoltaicznych instalacji - amper

panel fotowoltaiczny q-cells

Coraz większe inwestycje są realizowane na

Niewątpliwie w obecnych czasach, jesteśmy świadkami silnej intensyfikacji zainteresowania zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą energetyką. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu praktycznie każdy zaczyna inte

Krótko na temat fotowoltaicznych instalacji - amper panel fotowoltaiczny q-cells
resować tym, co dzieje się w tym przemyśle. Z czym jest związane to zjawisko? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to sprawa o stosunkowo dużej złożoności. Jeżeli jednak mielibyśmy wypiętrzyć pewnego rodzaju cechy charakterystyczne, które determinują skupienie uwagi na tej dziedzinie, można bez wątpienia powiedzieć, że są to chociażby radykalne zmiany, które zachodzą w inżynierii energii. Ze względu na to, że przez za długi okres czasu paliliśmy węglem i ropą naftową, przychodzi złota era zielonej energii. Masowo przerzucamy się na panele fotowoltaiczne czy jak ktoś woli: „solary”, turbiny wiatrowe zarówno poziomej, jak i pionowej osi. Coraz większe inwestycje są realizowane na rzecz odnawialnych źródeł energii i trudno się temu dziwić. Pamiętajmy o tym, że spore zainteresowanie tematem w tej dziedzinie wynika między innymi z tego, że musimy jak najszybciej zacząć oczyszczać atmosferę wokół nas. Stan powietrza nigdy nie był jeszcze w takim złym stanie jak teraz i największy udział w tym stanie rzeczy ma energetyka, zarówno komunalna, jak i zawodowa. Nadchodzi więc czas na to, żeby panele słoneczne, turbiny wiatrowe i ewentualnie gaz ziemny, zdominowały naszą gospodarkę, żeby uratować stan naszej planety. Fotowoltaika może nam w tym pomóc – pamiętajmy o tym!


Darmowy prąd jest na wyciagnięcie ręki

Nie każdy wie, czym są solary. Tak samo jak tajemniczo brzmiąca nazwa fotowoltaika. Chodzi tutaj o nowoczesne instalacje pozwalające na pozyskiwanie energii ze słońca, która jest potem zamieniana na prąd – ten sam, co płynie w naszych gniazdkach elektrycznych w domu. Panele słoneczne produkują zieloną energię, którą można wykorzystać tak samo jak zwykły prąd, który dociera do naszych domów z zakładu energetycznego. Różnica polega na tym, że taka zielona energia jest pozyskiwana w ekologiczny sposób i nie trzeba za nią płacić. Darmowy prąd jest na wyciagnięcie ręki niemalże każdego z nas. Jedyne czego potrzebujemy, aby móc z niego korzystać, jest zakup i montaż takiej instalacji fotowoltaicznej. Solary są już obecnie powszechnie dostępne, a ceny są coraz przystępniejsze. Inwestycja w panele słoneczne oczywiście wymaga niemałych nakładów finansowych, ale zwraca się i to z nawiązką. Jak najbardziej warto się tym zainteresować, gdyż można w ten sposób sporo zaoszczędzić na przestrzeni lat. Rachunki za prąd nie należą do niskich, a ceny cały czas szybują do góry. Trzeba liczyć się z kolejnymi podwyżkami, na czym cierpi nasz budżet. Można jednak uzyskać niemałe oszczędności w skali roku, czerpiąc energię ze słońca.


Wszystko bowiem uzależnione jest nie tylko

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że fotowoltaika i panele słoneczne bardzo często są ze sobą mylone. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że ich zasada działania jest zupełnie inna. Łączy ich jednak przechwytywanie energii słonecznej, a także przechwytywanie jej na postać użyteczną dla użytkowników danego gospodarstwa domowego.

Trzeba mieć świadomość, że ilość energii uzyskiwanej przez solary zależą od kilku istotnych czynników. Są one wspólne zarówno dla systemów, które są zbudowane na bazie kolektorów słonecznych, jak i paneli fotowoltaicznych.

Wszystko bowiem uzależnione jest nie tylko od pory roku, ale również poziomu zachmurzenia. Na rynku spotykane są bowiem opinie, że instalacja fotowoltaiczna może dostarczać taką samą ilość energii bez względu na porę roku. Koniecznie należy mieć świadomość, że użytkownicy nie mają wpływu na liczne zmiany intensywności promieniowania w cyklu rocznym.

Jak wiadomo bez intensywnego nasłonecznienie nie można liczyć na większe ilości energii. Jest to przyczyna bardzo niskiej wydajności instalacji solarnych podczas sezonu zimowego. Jak wiadomo jak nie ma słońca, nie ma jednocześnie energii. Zimą o tej porze roku słońce nie tylko świeci słabo, ale również zaledwie przez kilka godzin w ciągu doby.


Darmowy prąd nawet zimą

Kto powiedział, że trzeba płacić każdego miesiąca wysokie rachunki za prąd? Nic bardziej mylnego, odkąd jest fotowoltaika. Wystarczy mieć solary, czyli panele słoneczne, aby móc czerpać energie z odnawialnego źródła w postaci promieniowania słonecznego. Jak każdy doskonale wie, słońce jest czymś, co jest dostępne zawsze, nawet jeśli w danym momencie na niebie są chmury. Wiele osób zastanawia się, jak to jest z tymi solarami w przypadku zimy, kiedy słońca jest jak na lekarstwo i jeszcze dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że bardzo szybko robi się ciemno. Nie ma co jednak się martwić o to, że zimą mini elektrownia przydomowa nie będzie działała. Produkuje ona prąd każdego dnia. Oczywiście w przypadku deficytu promieniowania słonecznego będzie go mniej, ale nadal będzie. W razie czego zawsze można skorzystać z tradycyjnej dostawy energii elektrycznej, czyli z zakładu energetycznego. Jeśli latem wyprodukowaliśmy nadmiar prądu z paneli słonecznych i oddaliśmy ją do zakładu energetycznego, to w przypadku okresy zimowego, kiedy będzie nam jej brakować, można ją odzyskać za darmo, czyli bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Świetny sposób na darmowy prąd i to bez zanieczyszczania środowiska – to dają solary.


Przed zdecydowaniem się na konkretny inwerter

Mając w domu panele słoneczne wytwarzające prąd elektryczny i chcą tym prądem zasilać urządzenia domowe, nie można zapomnieć o odpowiednio dobranym inwerterze. Inwerter to nic innego jak falownik, którego zadaniem jest zamiana prądu stałego na prąd zmienny. Zakup inwertera jest konieczny, jeśli mając panele słoneczne chce się zasilać domowe urządzenia prądem powstałym w fotoogniwach. Powstaje w nich bowiem prąd stały, który nie nadaje się do zasilania urządzeń domowych. Te potrzebują prądu zmiennego, a dokładniej przemiennego o odpowiednich parametrach: napięciu 230 Volt oraz częstotliwości 50 Herców. Chcąc sprawić, żeby fotowoltaika w domu zasilała urządzenia elektryczne, trzeba dobrać do instalacji inwerter, który skutecznie zamieni prąd stały wytworzony przez panele słoneczne na prąd przemienny. Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego inwertera? Dobry inwerter powinien mieć wysoką sprawność, co oznacza niewielką stratę przy zamianie prądu ze stałego na zmienny. Strat nie da się w całości zniwelować i nie istnieje inwerter, który wcale nie traci energii. Jeden inwerter może jej jednak tracić więcej, a inny mniej. informacja na ten temat znajduje się zazwyczaj w nocie katalogowej danego inwertera. Przed zdecydowaniem się na konkretny inwerter warto sprawdzić tę notę i zweryfikować informację ile traci on energii przy zamianie prądu. Zawsze trzeba wybrać inwerter o mniejszych stratach. Dzięki temu nasza domowa fotowoltaika będzie bardziej wydajna, bo nie będzie niepotrzebnie tracić energii.


Zwrócimy jednak uwagę na malejące rachunki.

Budując nowy dom staramy się zaplanować wszystko w taki sposób aby nie tylko był piękny wizualnie ale też był możliwie najbardziej funkcjonalny. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które ułatwiają życie lokatorom oraz tych, które pozwalają obniżyć koszty.

Niestety, wszystko powoli drożeje, utrzymanie mieszkania także. Pojawia się coraz więcej propozycji, które za cenę jednorazowej inwestycji pozwolą nam zaoszczędzić w przyszłości. Fotowoltaika jest idealnym przykładem. Przeglądając sieć coraz łatwiej natrafić na firmy, które oferują założenie systemu uzbrojonego w solary. Nie trzeba tłumaczyć, że panele słoneczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dla większości ludzi jest to rzecz oczywista, jednak wielu uważa, że nadal jest to technologia bardzo mało wydajna. Po za tym, co zrobić w pochmurne dni? Technologia ta jest ciągle rozwijana a urządzenia coraz bardziej wydajne. Panele słoneczne potrafią zmniejszyć nasze rachunki nawet podczas pochmurnego dnia. Związane jest to z tym, że energia słoneczna i tak dociera do nas, z tym, że nie w takiej ilości co podczas słonecznego dnia. Latem, które swoją drogą jest coraz cieplejsze i bardziej słoneczne, nasze rachunki widocznie się zmienią.

Solary montuje się na dachu, dlatego nie przeszkadzają w codziennym życiu. Śmiało można powiedzieć, że nie zwrócimy na nie uwagi. Zwrócimy jednak uwagę na malejące rachunki.



© 2019 http://amper.darnatury.waw.pl/